Sprzęt zimowy

Jesteśmy niezmiernie dumni i zadowoleni ze współpracy jaką utrzymujemy z renomowanymi producentami sprzętu sportowego dla osób niepełnosprawnych. Już kolejny rok jesteśmy przedstawicielem i sprzedawcą tego sprzętu, regularnie utwierdzamy się w przekonaniu o zaawansowaniu i jakości oferowanych przez nas modeli. Starannie dobieramy naszych producentów współpracując tylko z najlepszymi gdyż uważamy, iż sprzęt przez nich produkowany jest niezmiernie praktycznym, najbardziej zaawansowanym oraz najlepszej jakości sprzętem na rynku światowym. Swoją opinię wyrażamy na podstawie własnego, wieloletniego doświadczenia w nauczaniu osób niepełnosprawnych i używaniu „sit ski” pochodzących od różnych producentów, na podstawie osób niepełnosprawnych korzystających z tego typu sprzętu oraz na podstawie opinii osób zaangażowanych w narciarstwo osób niepełnosprawnych. Nasze produkty ze względu na bardzo przemyślaną konstrukcję i zastosowane materiały mają bardzo szerokie zastosowanie, od początkujących aż po topowych narciarzy biorących udział w zawodach rangi światowej i paraolimpiadach (minionych w Salt Lake, Turynie, Vancouver, Sochi 2014 i nadchodzących w Pyeongchang 2018), oraz są przeznaczone dla osób o różnym stopniu niepełnosprawności (nawet nie mogących się samodzielnie poruszać). Zapewniamy profesjonalną pomoc w doborze właściwego modelu, który będzie indywidualnie dopasowany („na miarę”) do Państwa potrzeb, przyczyniając się do szybszego osiągnięcia zamierzonego przez Państwa celu. Kompleksowo zaopatrujemy w sprzęt narciarski również organizacje i szkoły narciarskie zajmujące się szkoleniem narciarskim osób niepełnosprawnych. Ze względu na indywidualne dopasowanie sprzętu do potrzeb klienta cena zostanie podana po wstępnej konsultacji i zapoznaniu się z Państwa potrzebami. Nasze ceny są cenami producenta bez dodatkowej marży.

Prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą, a w razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań prosimy o kontakt, z przyjemnością udzielimy dodatkowych informacji.

1. Uniskimonoski leisure - static VLUU L200  / Samsung L200
Mono-ski / Uniski Leisure

Używane przez samodzielnych narciarzy jeżdżących w pozycji siedzącej, którzy posiadają silne mięśnie ramion, obręczy barkowej, niektóre mięśnie pleców. Jedna narta pod spodem. Zaprojektowane specjalnie z myślą o narciarzach początkujących sprawiając, że proces nauki postępuje dużo szybciej niż w innym tego rodzaju sprzęcie. Jeżeli narciarz chce sie cieszyć z rekreacyjnego uprawiania narciarstwa model ten w zupełności wystarczy na lata. Wyposażony jest w amortyzator, który sprawia, że nawet przy dużych prędkościach jazda jest komfortowa i bezpieczna. Specjalistyczne szkolenie jest potrzebne przed samodzielnym używaniem mono-ski.
Wyciągi: krzesełkowe oraz talerzyki i orczyki
Osoby niepełnosprawne używające mono-ski: np. uszkodzenie rdzenia kręgowego, amputacje, polio, inne choroby wpływające na zaburzenie funkcji kończyn dolnych

2. dualski leisure - static 2. dualski on chairlift
Bi-ski / Dualski Leisure

Używane przez samodzielnych narciarzy jeżdżących w pozycji siedzącej, którzy posiadają silne mięśnie ramion, obręczy barkowej, niektóre mięśnie pleców. Dwie narty pod spodem. Jeżeli narciarz chce się cieszyć z rekreacyjnego uprawiania narciarstwa model ten w zupełności wystarczy na lata. Wyposażony jest w amortyzator, który sprawia, że nawet przy dużych prędkościach jazda jest komfortowa i bezpieczna. Specjalistyczne szkolenie jest potrzebne przed samodzielnym używaniem bi-ski/dualski.
Wyciągi: krzesełkowe oraz talerzyki i orczyki
Osoby niepełnosprawne używające mono-ski: np. uszkodzenie rdzenia kręgowego, amputacje, polio, inne choroby wpływające na zaburzenie funkcji kończyn dolnych

3. Scarver - dualskistatic3. scarver - dualski in action
Mono-ski / Uniski Scarver

Używane przez samodzielnych narciarzy jeżdżących w pozycji siedzącej, którzy posiadają silne mięśnie ramion, obręczy barkowej, niektóre mięśnie pleców. Jedna narta pod spodem. Model ten jest dużo bardziej zaawansowany porównując do modelu Leisure. Scarver polecam dla średniojeżdżących i zaawansowanych narciarzy, jest to rewelacyjny sprzęt zawodniczy używany przez topowych zawodników (było ich całkiem sporo na ostatniej Paraolimpiadzie w Vancouver 2010). Dzięki specjalnej konstrukcji dolny fragment może być zamieniony na dwie narty – Scarver Dualski. Specjalistyczne szkolenie jest potrzebne przed samodzielnym używaniem Scarver.
Wyciągi: krzesełkowe oraz talerzyki i orczyki
Osoby niepełnosprawne używające Scarver: np. uszkodzenie rdzenia kręgowego, amputacje, polio, inne choroby wpływające na zaburzenie funkcji kończyn dolnych

3a. mono-ski racer static 3a.mono-ski action
Mono-ski Racer

Używane przez samodzielnych narciarzy jeżdżących w pozycji siedzącej, którzy posiadają silne mięśnie ramion, obręczy barkowej, niektóre mięśnie pleców. Jedna narta pod spodem. Model ten polecam dla średniojeżdżących i zaawansowanych narciarzy, jest to rewelacyjny sprzęt również zawodniczy używany przez topowych zawodników. Specjalistyczne szkolenie jest potrzebne przed samodzielnym używaniem Mono-ski Racer.
Wyciągi: krzesełkowe oraz talerzyki i orczyki
Osoby niepełnosprawne używające Racer: np. uszkodzenie rdzenia kręgowego, amputacje, polio, inne choroby wpływające na zaburzenie funkcji kończyn dolnych

4. Kartski static4. kartski in action
Kartski

Bardzo stabilne i bardzo łatwe w nauce. Używane samodzielnie przez osoby, które są sprawne na tyle, aby mogły poruszać nawet w niewielkim stopniu kończynami górnymi, nie muszą mieć dobrej równowagi (nie tak jak w mono-ski czy bi-ski). Narciarz kontroluje predkość i kierunek jazdy za pomocą specjalnych dźwigni. Instruktor lub osoba towarzysząca asystując jedzie z tyłu, jest przypięta za pomocą linki do narciarza. Specjalistyczne szkolenie jest potrzebne przed samodzielnym używaniem Kartski.
Wyciągi: krzesełkowe oraz talerzyki i orczyki
Osoby niepełnosprawne używające Kartski: np. wysokie uszkodzenie rdzenia kręgowego, uszkodzenie mózgu, mózgowe porażenie dziecięce, dystrofia mięśniowa, inne choroby objawiające zaburzeniami funkcji kończyn dolnych i górnych, obniżeniem koordynacji.

5. Tandemski - static 5. Tandemski in action
Tandemski

Używane przez niesamodzielnych narciarzy – zawsze z udziałem instruktora/pomocnika, który przez cały czas kontroluje prędkość i kierunek jazdy. Osoba kierująca musi być dobrze jeżdżącym narciarzem (specjalistyczny trening jest wymagany). Narciarz siedzący doznaje doświadczenia z jazdy i ślizgu na śniegu, prędkości oraz niezapomnianych widoków. Przeznaczony dla osób w różnym wieku, bez limitu wagowego, każdy rodzaj niepełnosprawności.
Wyciągi: krzesełkowe oraz talerzyki i orczyki
Osoby niepełnosprawne używające Tandemski: np. wysokie uszkodzenie rdzenia kręgowego, uszkodzenie mózgu, mózgowe porażenie dziecięce, dystrofia mięśniowa, inne choroby objawiające zaburzeniami funkcji kończyn dolnych i górnych, obniżeniem koordynacji.

6. Dualski piloted static6. Dualski Piloted in action
Piloted Dualski / Bi-ski

Podobnie jak w Tandemski, osoby korzystające nie są niezależne i zawsze instruktor/pomocnik w pełni kontroluje prędkość i kierunek jazdy sit ski (specjalistyczny trening jest wymagany, a narciarz kierujący musi być dobrze jeżdżącym). Narciarz znajdujący się w Piloted Dualski jeździ w pozycji siedzącej i w zależności od rodzaju i stopnia niepełnosprawności czynnie pomaga kierującemu przez ruchy głowy barków i ramion w kierunku zamierzonego skrętu – angażując jak najwięcej również głębokich mięśni posturalnych i zmysłów równowagi. Jest używany przez niepełnosprawnych nawet bez żadnych możliwości ruchu kończyn oraz w każdym wieku.
Wyciągi: krzesełkowe oraz talerzyki i orczyki
Osoby niepełnosprawne używające Piloted Dualski: np. wysokie uszkodzenie rdzenia kręgowego, uszkodzenie mózgu, mózgowe porażenie dziecięce, dystrofia mięśniowa, inne choroby objawiające zaburzeniami funkcji kończyn dolnych i górnych, obniżeniem koordynacji.

 7. outriggers 'superlite' 7. Stab confort stabilizers - outriggersfront view
Kulonarty – (Outriggers / Stabilizers)

Przypominają zwyczajne kule z zamocowanymi na spodzie małymi nartami. Używane głównie przez narciarzy niezależnych jeżdżących w pozycji siedzącej lub narciarzy stojących (na jednej narcie lub 4-tracking) w celu polepszenia równowagi, kontroli prędkości i kierunku jazdy, pomocne przy poruszaniu się na płaskim terenie.
Osoby niepełnosprawne używające kulonart: amputacje kończyn dolnych, mózgowe porażenie dziecięce, urazy mózgu, inne choroby zaburzające rownowagę; używane przez samodzielnych narciarzy jeżdżących w mono-ski i bi-ski.

8. static cross counrty8. action cross courty
‚Narty biegowe – sanki’

Specjalnie zmodyfikowane ‚sanki’ na potrzeby osób poruszających się za pomocą wózka inwalidzkiego. Sprzęt ten jest przeznaczony dla samodzielnych narciarzy poruszających się z pomocą specjalnych kijków. Wymagane są dosyć silne mięśnie obręczy barkowej i ramion.
Osoby niepełnosprawne używające Nart biegowych: np. uszkodzenie rdzenia kręgowego, amputacje, polio, inne choroby wpływające na zaburzenie funkcji kończyn dolnych