Rekomendacje

Poznałam Dominika podczas mojego pierwszego zgrupowania Kadry Wielkiej Brytanii Osób Niepełnosprawnych w Narciarstwie Zjazdowym, w Austrii. Bardzo mi pomógł uwierzyć w moje możliwości i znacząco wpłynął na poprawę mojej techniki. Podczas nauczania jest bardzo cierpliwy, spokojny, a lekcja z nim to super zabawa. Dużo czasu spędziliśmy również na treningu uzupełniającym w siłowni, dodatkowej rehabilitacji i masażu, tak aby moja niepełnosprawność nie ograniczała osiąganych przeze mnie wyników. Bardzo polecam korzystanie z usług Dominika.

Jane Sowerby – British Disabled Ski Team
(zawodnik Paraolimpiady Vancouver 2010)
 Oboje jesteśmy po amputacji jednostronnej kończyny dolnej (ja poniżej kolana a mój mąż powyżej kolana). Nigdy wcześniej nie mieliśmy kontaktu z narciarstwem ale zawsze marzyliśmy abyśmy mogli jeździć w naszych protezach. Dominik był bardzo zdeterminowany aby nam pomóc to osiągnąć. Dzięki jego ogromnej wiedzy, cierpliwości, zrozumieniu i wsparciu jakie nam przeznaczył, nasz wspólny sukces został osiągnięty! Czujemy sie wspaniale mogąc dzielić pasje razem z naszymi dziećmi, już razem byliśmy na 2 wyjazdach narciarskich, a kolejny planujemy w nadchodzącym sezonie! Polecamy Active Therapy dosłownie każdemu, a starania Dominika na pewno doprowadzą do osiągnięcia zamierzonego przez Ciebie celu.
Dave i Nicola
 Przez lata staraliśmy się nauczyć naszą starszą córkę jazdy na nartach, jednak żaden z instruktorów nie był w stanie tego osiągnąć. Próbując ostatniej szansy skontaktowaliśmy sie z Dominikiem. Przyjechaliśmy na lekcje do Chill Factor e, gdzie Dom przed rozpoczęciem lekcji przeprowadził szczegółową rozmowę oraz zbadał postawę córki, już po chwili zdiagnozował posiadane przez nią zaburzenia grup mięśniowych kończyn dolnych. Dysponując potrzebną mu informacją ruszyli na stok. Cerys zrażona wcześniejszymi niepowodzeniami nie była pozytywnie nastawiona do lekcji i zaakceptowała fakt, że nigdy nie będzie jeździć na nartach. Dominik wiedział, że nie będzie to łatwe zadanie jednak przed końcem pierwszej lekcji zjeżdżali razem w pługu. Po około sześciu lekcjach Cerys była na tyle pewna siebie, że samodzielnie kontrolowała swoją prędkość i kierunek jazdy. Widziałam, że sprawia jej to radość i nawet podczas kliku sporadycznych upadków miała uśmiech na twarzy. Dom ma fantastyczne podejście do dzieci, a nauka z nim to dobra zabawa, rozumie je całkowicie i przez cały czas kontroluje przebieg lekcji.

Szczęśliwie dla nas, że pojechaliśmy później na narty do Morzine, gdzie Dominik spędzał sezon narciarski. Po wcześniejszych doświadczeniach Cerys nalegała na naukę z Dominikiem. Wyzwaniem było samodzielne ukończenie trasy zielonej i zjechanie do naszego hotelu. Osiągnęła dużo więcej, zjeżdżając trasą niebieską do samego centrum miasteczka. Na samym dole trasy wyraz jej twarzy był dla mnie niezapomnianym, była niesamowicie dumna z tego co osiągnęła. Nie było to dla niej tylko osiągnięcie narciarskie, ale również ogromna odbudowa wiary w siebie, która została osiągnięta dzięki pomocy Dominika. Cały wyjazd narciarski był fantastycznym, gdyż obie moje córki miały radość z jazdy na nartach.Dominik również uczył resztę naszej ekipy, o różnym poziomie zaawansowania, znacznie poprawiając ich technikę.Z całą odpowiedzialnością polecam Dominika, sprawi że będziesz lepszym narciarzem, a jednocześnie proces uczenia się będzie dobrą zabawą. Ciągle moje dzieci wspominają Dominika, jedynym problemem jest to, że nie chcą więcej korzystać z innych szkół narciarskich i jeździć tylko z nim!

Stephanie
 Dominik uczył mnie przez 4 lata – z powodu moich niestabilnych nóg ciężko mi dotrzymać kroku bawiąc się z moimi kolegami, ale nie mam najmniejszego problemu jeździć szybko z moimi rodzicami na nartach – wszyscy narciarze są równi! Jeździmy teraz w Alpach co roku, a ja świetnie sobie radzę na stromych stokach czerwonych i nie tylko. Czasami również moja siostra jeździ z Dominikiem – nie ma żadnego problemu z nogami, ale lubi jeździć z Dominikiem ponieważ jest super nauczycielem i jazda z nim to dobra zabawa.
Isaac, 12 lat
 Poznaliśmy Dominika na sztucznym stoku Rossendale, gdzie nasz syn stawiał „pierwsze kroki” na nartach. Ja i mój mąż oboje kochamy narciarstwo i chcieliśmy żeby nasze dzieci również z nami jeździły. Jednak Isaac ma fizyczne trudności z koordynacją, osłabione napięcie mięśniowe, hypermobilność połączona z brakiem koncentracji. Nie zapowiadało się, że Isaac kiedykolwiek będzie wystarczająco dobry abyśmy wspólnie mogli jeździć na nartach. Ku naszemu zaskoczeniu już po kilku lekcjach, ze względu na szybki progres w nauce, Dominik zasugerował przeniesienie lekcji do Xscape, na prawdziwy śnieg. Dzięki efektywnym metodom nauczania stosowanym przez Dominika oraz jego cierpliwości i zrozumieniu problemu, możliwości narciarskie Isaaca znacznie przerosły nasze oczekiwania. Pomimo, że Dominik wyjechał do Morzine i nie jeździ juz regularnie z moim synem, Isaac wciąż pyta kiedy będzie mógł znowu go zobaczyć i z nim jeździć. W tym roku cala nasz rodzina planuje jechać do St Anton i zarówno Isaac jak i Yolanda bardzo się cieszą z zaplanowanych lekcji z Dominikiem.
Maxine i Andy Shaw
 Dominik Jonas przez kilka lat współpracował z Oakwood High School świadcząc wysokiego standardu usługi z zakresu instruktażu i treningu narciarskiego na terenie Anglii oraz ośrodków narciarskich w Europie. Zorganizował on również dla nas wyjazd do Pragi i południowo-zachodniej części Polski. Cały pobyt był znakomicie zorganizowany: atrakcje turystyczne, zajęcia sportowe, rewelacyjne zakwaterowanie. Sprawił, że każdy z uczestników był bardzo zadowolony, a nie jest to łatwe, jako że w zajęciach w mojej szkole uczestniczą uczniowie ze złożonymi trudnościami w nauce. Wysoce polecam serwis świadczony przez Dominika.
Michael Appleyard
Zastępca dyrektora Oakwood High School
Salford Anglia
 Bardzo dziękujemy za spotkanie na Szczęśliwicach! Staś był zachwycony zjazdem i możliwościami. Wiesz, że On nigdy nie był na takiej „dużej”górce i w ogóle nie był w górach?! Zapomniał nawet o swoim lęku wysokości i pierwszy raz marzy o wyjeździe w góry! Dla mnie to prawdziwy cud!

Dziękuję Ci w imieniu niepełnosprawnych,że zajmujesz się tą dziedziną!

Małgosia
23 me and ulrik 24 radek i niko 25 night ski